Звездата на Макларън в Индикар: Формула 1 вече не ме привлича, твърде изкуствено е
Звездата на Макларън в сериите Индикар Пато О`Уорд разяснява новите правила във Формула 1 и съобщи, че около тях е изчезнало и неговото предпочитание да се състезава в международния шампионат.
По думите на мексиканеца, който приказва пред Fox Deportes, с новите правила надпреварите във Формула 1 са станали „ прекомерно изкуствени “, което не е по никакъв начин привлекателно за него. Затова той съобщи, че избира Индикар, където съгласно него надпреварите са същински и не зависят от натискането на един бутон.
ФИА разгласи измененията по разпоредбите във Формула 1 за Гран При на Маями
„ Честно, аз мисля, че Формула 1 позволи неточност с това, в което се трансформира в този момент. Усеща се прекомерно изкуствено. Пламъкът, който имах да отида във Формула 1, не беше поради парите или славата, почтено. А тъй като тези коли бяха невероятни. Беше впечатляващо да ги караш и гледаш. Усещането ми е, че с всяка година част от това изчезваше. Това е чисто чувство.
„ Някой като мен желае да се състезава, тъй като има пристрастеност. Искам да натискам колата на лимита в прекъсването и да минавам през завоите допустимо най-бързо. Не да натисна бутон, с цел да изпреваря някого, все едно става изкуствено. Не сме Mario Kart, ние се състезаваме.
„ Затова съм доста благополучен в Индикар. За мен сега това е най-хубавата категория за водач, който в действителност желае да се състезава. В момента Формула 1 за мен се усеща прекомерно доста като шоу, прекомерно изкуствено е. И това в действителност не ме притегля.
„ Към края на годината, когато сезонът ми свърши, аз мисля, че ще направя тест и може би подготовка във Формула 1. Но не мога да кажа сигурно, тъй като към момента нищо не е доказано “, сподели О`Уорд.
По думите на мексиканеца, който приказва пред Fox Deportes, с новите правила надпреварите във Формула 1 са станали „ прекомерно изкуствени “, което не е по никакъв начин привлекателно за него. Затова той съобщи, че избира Индикар, където съгласно него надпреварите са същински и не зависят от натискането на един бутон.
„ Честно, аз мисля, че Формула 1 позволи неточност с това, в което се трансформира в този момент. Усеща се прекомерно изкуствено. Пламъкът, който имах да отида във Формула 1, не беше поради парите или славата, почтено. А тъй като тези коли бяха невероятни. Беше впечатляващо да ги караш и гледаш. Усещането ми е, че с всяка година част от това изчезваше. Това е чисто чувство.
„ Някой като мен желае да се състезава, тъй като има пристрастеност. Искам да натискам колата на лимита в прекъсването и да минавам през завоите допустимо най-бързо. Не да натисна бутон, с цел да изпреваря някого, все едно става изкуствено. Не сме Mario Kart, ние се състезаваме.
„ Затова съм доста благополучен в Индикар. За мен сега това е най-хубавата категория за водач, който в действителност желае да се състезава. В момента Формула 1 за мен се усеща прекомерно доста като шоу, прекомерно изкуствено е. И това в действителност не ме притегля.
„ Към края на годината, когато сезонът ми свърши, аз мисля, че ще направя тест и може би подготовка във Формула 1. Но не мога да кажа сигурно, тъй като към момента нищо не е доказано “, сподели О`Уорд.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




