Звездата на ЛА Галакси Златан Ибрахимович записа нов рекорд в

...

Ибрахимович записа името си в историята на ЛА Галакси

Звездата на ЛА Галакси Златан Ибрахимович записа нов връх в своята популярна кариера. Шведът стана играчът с най-вече голове за клуба за един сезон.

Нападателят вкара хеттрик при внушителния триумф на Галакси със 7:2 над Спортинг Канзас Сити.

Така 37-годишният таран има към този момент 26 попадения през тази акция, а досегашният връх за футболист на Галакси бе от 24 гола - на Карлос Руис през 2002 година.

Гутиерес даде задатък на гостите в 24-ата минута. Осем по-късно Ибрахимович изпусна дузпа, само че бе прецизен при добавката.

Корона даде задатък на домакините в 48-ата минута, а три по-късно Златан бе прецизен за 3:1.

Антуна вкара за 4:1, след което последваха два бързи гола на Себастиан Летдет (77,79). След това Ибра записа своя хеттрик с диагонален удар. Крайният резултат оформи Гутиерес в 86-ата минута.