Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс остана само на една борба

...

Кливланд навакса пасив от 24 точки за победа в Ню Йорк

Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс остана единствено на една битка от "трипъл-дабъл ", а вицешампионите наваксаха пасив от 23 точки и завоюваха гостуването си на Ню Йорк със 104:101.

Домакините водеха със 73:50 две минути преди края на третата четвърт, до позволиха поврат.

Джеймс приключи с 23 точки 12 асистенции и 9 битки, като точно с негов панер от зоната на трите точки 83 секунди преди сирената гостите поведоха със 100:97 и удържаха триумфа.

Кайл Корвър добави 21 точки, а Дуейн Уейд способства с 15 точки и 8 битки.

За Ню Йорк Тим Хардауей се отличи с 28 точки, 10 битки и 5 асистенции, а Енес Кантер вкара 20 точки и взе 16 битки, само че това не беше задоволително.

Шампионът Голдън Стейт реализира седма поредна победа след 110:100 против гостуващия Орландо.

Звездата на домакините Стеф Къри пропусна мача поради контузия на дясното бедро, а неговият заместител Шон Ливингстън блесна с 16 точки и 6 асистенции. Най-резултатен беше

Кевин Дюрант с 21 точки, 8 асистенции и 7 битки, а Дреймънд Грийн приключи с 20 точки.

Филаделфия прекъсна серия от две следващи загуби след 109:105 против домакина Лос Анджелис Клипърс.

Джоел Ембид наниза 32 точки и взе 16 битки, а Робърт Ковингтън способства с 31 пункта, в това число и две значими тройки в края на последната четвърт.

Вашингтон реализира трети пореден триумф след 110:92 над гостуващия Сакраменто.

Джон Уол се отличи с 21 точки и 9 асистенции за столичани.

Дариус Милър наниза 4 тройки в последните 5:45 минути и вкара 14 от 21 точки в четвъртата част, за способства уверено за успеха на Ню Орлиънс над гостуващия Атланта със 106:105.

Кент Бейзмор беше най-резултатен от гостите с 22 точки, само че той пропусна да изравни от наказателната линия 37 секунди преди края, а по-късно не можа да вкара със сирената, като изстрелът му беше блокиран от Джру Холидей.

Резервата Джордън Кларксън осъществя 25 точки, а Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серия от три следващи загуби след 100:93 над Финикс./БТА