Звездата на българския баскетбол Александър Везенков изигра нов добър мач

...

Този път Везенков не успя да помогне на Олимпиакос

Звездата на българския баскетбол Александър Везенков изигра нов добър мач за Олимпиакос в Евролигата, само че този път той не бе задоволителен за отбора си, който загуби гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан със 75:77, въпреки че водеше на почивката с 16 точки.

Българинът прекара 31 минути на паркета, като за това време вкара 16 точки и направи 6 битки и 2 асистенции.

Срещата в зала " Astroballe " стартира съвършено за гръцкия гранд, който до почивката поведе с 16 точки (47:31). След почивката обаче, домакините се подвигнаха и взеха третата четвърт с 19:14. Най-впечатляващо за АСВЕЛ бе началото на последната част от мача, когато френският отбор вкара 10 следващи точки против 0 за Олимпиакос и по този начин разликата стана единствено точка.

Оттам насетне мачът вървеше панер за панер и в последна сметка домакините ликуваха след последната сирена. Най-резултатен за спечелилите бе Шарл Кахуди, който приключи мача с 14 точки, 5 битки и 1 асистенция за 22 минути в игра.