„Ние ще управляваме експанзивно и дръзко“: Зохран Мамдани обещава смели действия като кмет на Ню Йорк
Зохран Мамдани встъпи в служба като кмет на Ню Йорк в четвъртък (1 януари), обещавайки самоуверено да употребява властта на държавното управление, с цел да облекчи рецесията с разноските за живот, пред която са изправени милиони поданици на работническата класа.
Демократ и демократ социалист, Мамдани встъпи в служба малко след среднощ на изведена от употреба станция на метрото под постройката на кметството, като постави ръката си върху Корана, до момента в който полагаше клетва – влизайки в историята като първия мюсюлмански кмет на града.
Среднощна клетва и обществено встъпване в служба
След като работи за малко от новия си офис през нощта, Мамдани се върна в кметството към обяд за по-голяма аудитория встъпването в служба, където американският сенатор Бърни Сандърс постави клетва за повторно.
„ От през днешния ден ще управляваме експанзивно и смело “, сподели Мамдани пред тълпата. „ Може да не постоянно съумяваме, само че в никакъв случай няма да бъдем упрекнати, че ни липсва храброст да опитаме. “
Той добави: „ Кметс...
Прочетете целия текст »




