Златото отново се превръща в клас 1 актив, който може

...
Златото отново се превръща в клас 1 актив, който може
Коментари Харесай

Директорът на Tavex у нас Макс Баклаян: Златото отново се превръща в клас 1 актив

Златото още веднъж се трансформира в клас 1 актив, който може да се държи на баланс от Централните банки като най-сигурен подобен. Това е повода за доста сериозната активизация в покупката на злато от страна на централните банкери. Това, което елементарните хора могат да създадат, е да следват тази наклонност и да икономисват не във валута, а в скъпия метал. Това сподели създателят и изпълнителен шеф на Tavex Макс Баклаян в предаването " Утрото на фокус " на Радио " Фокус " с водещ Ася Александрова.

" Всеки един актив, финансов и освен, зависи от търсене и предложение. При златото производството е закрепено и не може да бъде ускорявано бързо, само че друга страна, търсенето на капиталовото злато се форсира доста бързо и от страна на централните банкери, и от страна на всеобщото население, а предлагането е лимитирано. От друга страна, най-големият потребител на злато се оказват бижутата, а най-големият потребител на бижута е Индия, където неотдавна мина сватбения им празник. Това в допълнение укрепи интерес към капиталовото злато и неслучайно на 30 октомври ударихме безусловно исторически връх от 2790 $ “, изясни той и добави, че в страни, където финансовата и банковата система не работи добре, хората носят спестяванията върху себе си под формата на бижута.

Има два съществени метода за вложение в скъпите метали, уточни експертът: в случай че дълготрайно инвестирате в злато и сребро, то ще инвестирате единствено само в физически злато и сребро. Другия вид е да се купува борсово търгуеми фондове, които се занимават със злато и сребро, като там се купува книжен документ, който е контракт за владеене, което е уместно за краткосрочните вложения.

По думите му когато желаеме да влагаме в злато е добре да знаем в каква макроикономическа конюнктура се намираме, би трябвало да знаем какво следва световно, с цел да знаем в какви активи да влагаме. " Пред нас сега престоят години на висока инфлация, висока задлъжнялост, доста огромна геополитическа и макроикономическа неустановеност. И от тази позиция златото се оказва, че е най-сигурният актив в границите на тази декада, “ изясни той като добави, че с цел да инвестирате първо би трябвало да спестявате, като съгласно него това е доста повече прочувствена и ментална борба, в сравнение с финансова просветеност. " Искрено имам вяра, че никога човек не би трябвало да икономисва по-малко 10% от прихода си, с цел да се научи да създава повече в сравнение с изразходва “.

Платината и паладия са подобаващи за вложители, които знаят и схващат малко повече от благородните метали от една страна и в същото време имат кардинален интерес да наблюдават развиването на промишлеността, защото платината и паладият са доста повече индустриални и доста по-малко финансови метали. И двата метала се употребяват в автомобилостроенето, като поради рецесията търсенето им понижава.

Инвестирането става все по-масово в България, само че финансовата просветеност към момента е доста ниска, означи Макс Баклаян, което съгласно него води до покупката на активи, които хората не схващат и надлежно ги продават в неверния миг.

" Най-голямата наклонност, която виждам в България, е повишението на финансовата просветеност. За да купувате благородни метали, с цел да купувате злато, сребро, платина, вие би трябвало да имате финансова просветеност “, сподели Макс Баклаян, като посъветва хората да се ограмотяват най-малко по час на седмица за някой финансов актив.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР