Златна резерва се превърна в герой за при гостуването на

...

Златен жокер стана герой за Вердер в последната минута

Златна запаса се трансформира в воин за при гостуването на отбора на в мач от 13-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Навършилият на 13 декември 19 години нападател Ерен Динкчи донесе успеха на " бременските музиканти " в Майнц с 1:0 с гол в последната 90-а минута. Той бе прецизен с глава след центриране на. Оше по-любопитното е, че младежът се бе появил в игра единствено 4 минути преди попадението. В 86-ата минута той смени Романо Шмид.

Българският халф Илия Груев не попадна в групата на Вердер за тази среща.

С скъпите три точки Вердер се изкачи на 12-а позиция в класирането, като събра 14 точки. Майнц остава на предпоследното 17-о място с едвам 6 точки.

Успехът постави завършек на отрицателната серия на бременци от 4 следващи провали в немското състезание. Това е и първа победа за Вердер в Бундеслигата от 3 октомври, когато отборът надигра с 1:0 вкъщи. Вердер нямаше цялостен триумф в предходните си 9 срещи.

Майнц пък остава с една победа от началото на сезона, като отборът не съумява да означи гол към този момент в три следващи дуела.

Бундеслига 13 кръг, събота 19 декември  Майнц 05 0:1краен резулат  Вердер Бремен