Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина през 2026 г. ще включват

...
Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина през 2026 г. ще включват
Коментари Харесай

Зимните олимпийски игри през 2026 г. ще включват иновации в ...


Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина през 2026 година ще включват набор от нововъведения в излъчването с изкуствен интелект, обявиха уредниците по време на онлайн медийна кръгла маса в сряда.

Янис Екзархос, основен изпълнителен шеф на Olympic Broadcasting Services и изпълнителен шеф на Olympic Channel Services, показа софтуерните нововъведения.

Ключова иновация на екрана, създадена взаимно с Alibaba, ще бъдат поддържаните от изкуствен интелект повторения в действително време на 360 градуса. Тази система, въведена на Олимпийските игри в Париж през 2024 година, комбинира фрагменти от няколко камери със стробоскопичен разбор, с цел да генерира подробни изгледи от разнообразни ъгли, замразени фрагменти и забавени серии в границите на секунди.

Друга премиера на Зимните олимпийски игри, която сигурно ще повлияе и на предаванията от, ще бъде AI-управлявана система за следене на камъните при кърлинга. Тя ще пресъздава траекторията, скоростта и въртенето на всеки камък в действително време, като употребява наслагвани графики и данни, с цел да изясни стратегическите нюанси на феновете.

Освен това ще бъде пуснат AI инструмент, наименуван Olympic GPT, който ще дава на почитателите резултати в действително време, правила и тествана информация.

Платформата Automatic Media Description е тествана, с цел да помогне на екипите да ръководят големия размер на видео онлайн от Игрите.

„ AI разделя предаванията на клипове, които могат да се търсят, предлага описания на фрагменти и основни думи и оказва помощ на потребителите бързо да намерят основни моменти или акценти, което прави разказването на истории по-бързо и по-лесно “, сподели Екзархос.

По отношение на разпространяването на наличие, автоматизирана система за генериране на акценти, която създаде над 100 000 неповторими клипа за уеб страниците за и телевизионните оператори по време на Париж 2024, ще бъде употребена за първи път на зимни олимпийски игри.

Дронове с аспект от първо лице ще бъдат употребявани в спортове като бобслей и шейни. „ Това в действителност ви дава чувството, че сте част от надпреварата “, сподели Екзархос, описвайки фрагменти, които следват спортистите при висока скорост.

Преминаването към виртуални предавателни камиони, употребяващи облачна инфраструктура, се чака да понижи пространството и потреблението на сила с до 50% спрямо обичайните предавателни камиони.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР