Зенит се провали при визитата си на Ахмат в среща

...

Шокиращ пропуск отдалечи Зенит от титлата

Зенит се провали при визитата си на Ахмат в среща от 20-ия кръг на съветското състезание и разликата с водача Локомотив (Москва) към този момент е 8 точки, защото по същото време “железничарите” надделяха Тосно с 3:1 като посетители. Това бяха последните дуели в Премиер лигата за есента.

Тимът на Роберто Манчини разочарова изцяло в Грозни и даже беше по-далеч до загубата. През първата част домакините имаха повече положения. Питерци изравниха играта по-късно, само че в 59-ата минута Александър Кокорин направи най-големия пропуск в кариерата си, откакто не съумя да насочи топката в опразнената врата от към два-три метра.

59 - МОМЕНТИЩЕ!!!!! КОКОРИН!!!#АхматЗенит pic.twitter.com/mmR7yv9gLX
— ФК «Зенит» (@zenit_spb) December 11, 2017

Зенит може би се сбогува с купата, откакто в последните си пет мача за състезание има единствено две победи, до момента в който Локо е с четири триумфа и едно реми.
Все. 0:0 в Грозном.#АхматЗенит pic.twitter.com/UiPEUeCcR9

Битките по съветските терени ще се възобновят чак при започване на март, като до края на сезона остават 10 кръга. Дербито сред Локомотив и Зенит е чак в предпоследната седмица от сезона.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 20 кръг, понеделник 11 декември  Ахмат Грозни 0:0краен резулат  Зенит