Зенит Санкт Петербург отстъпи четвъртата си позиция в Евролигата на

...

Байерн Мюнхен и Зенит си размениха местата след луд мач

Зенит Санкт Петербург отстъпи четвъртата си позиция в Евролигата на Байерн Мюнхен, откакто претърпя проваляне като посетител точно от немския отбор с 80:82 (19:13, 21:19, 16:24, 24:26) в мач от 19-ия кръг на шампионата.

Двата тима се гонеха в резултата от самото начало, само че същинската конспирация стартира 4:33 мин. преди края на третата част, когато домакините от Байерн се добраха до тъждество (45:45), а единствено няколко секунди по-късно и поведоха с 47:46 след панер на Джейлън Рейнълдс. Матеуш Понитка обаче върна преднината на Зенит с точна пукотевица от далечно разстояние (53:51).

Yesssssssssssssssss!!!! Win!!!!!!!
— FC Bayern Basketball (@FCBBTogether)

След поредност от равенства и обрати Байерн съумя да се измъкне за победа №12 в актива си. Загубата пък е шеста за Зенит.

39' | 80-77 |

Live bei.
Най-резултатен за Байерн беше Уейд Болдуин със 17 точки, по 15 прибавиха Джейлън Рейнълдс и Владимир Лучич.

За Зенит Артурас Гудайтис наниза 22 точки, а Кевин Пангос добави 17.