Земетресение с магнитуд 6,1 е регистрирано тази нощ край бреговете

...
Земетресение с магнитуд 6,1 е регистрирано тази нощ край бреговете
Коментари Харесай

Ново силно земетресение във Вануату. Силно земетресение и в РЮА

Земетресение с магнитуд 6,1 е записано тази нощ край крайбрежията на Вануату, заяви Американският институт по геофизика.

Засега няма данни за огромни вреди и потърпевши хора, няма и предизвестие за цунами.

Трусът е регистриран няколко дни след земетресението с магнитуд 7,3 покрай островната страна. Тогава починаха над 10 души.

Новото земетресение е на дълбочина от 40 километра и на към 30 километра западно от столицата Порт Вила.

„ Доста се разклати, прозорците също се разтресоха, а къщите се разклатиха ", споделят локални поданици.

Тъй като мобилните телефонни мрежи не работят след предходното земетресение, което провокира свлачища и сриване на здания.

Земетресението във вторник повреди и системите за водоснабдяване и спря дейностите в най-важното морско пристанище на столицата. След това управляващите на Вануату оповестиха изключително състояние за интервал от седем дни и вечерен час.

Вануату, който има към 320 000 поданици, се намира на Тихоокеанския огнен пръстен, където земетресенията са чести.

Земетресение с магнитуд 5,3 е записано и в Република Южна Африка, заяви Европейско-средиземноморският сеизмологичен център.

Епицентърът е бил на дълбочина 10 км и на 101 км западно от село Брандвлей. Няма данни за жертви или вреди.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР