И земеделци от Пернишко излизат на протест
Земеделски производители от Брезник, Перник и Радомир излизат през днешния ден на кротичък митинг, с който да покажат несъгласието си с политиките в бранша, водени от ръководещите през последните години. Протестът е обвързван и с вноса на селскостопанска продукция от Украйна и Стратегическия проект за развиване на земеделието и селските региони на Република България за интервала 2023 – 2027 година.
Събитието се провежда от Националното съдружие „ Обединени аграрни производители “, заяви за Българска телеграфна агенция неговият ръководител Венцислав Митков.
Шествието потегли след 11:00 ч. от спортната зала „ Борис Гюдеров “ в Перник към пътния възел Даскалово. Не се възнамерява затваряне на автомагистрала „ Струма “, сподели Митков.
Източник: safenews.bg
КОМЕНТАРИ




