Зеленски пристига в Париж за срещата на върха на Коалицията

...
Зеленски пристига в Париж за срещата на върха на Коалицията
Коментари Харесай

Зеленски идва в Париж за срещата на върха на Коалицията на доброволците

Президентът Володимир Зеленски дойде в Париж на 6 януари, с цел да се причисли към полемиките с европейски водачи и американски пратеници по отношение на гаранциите за сигурност за Украйна, до момента в който Вашингтон възобновява напъните си за ходатайство при сключването на спокойно съглашение

Срещата на върха „ Коалиция на искащите “, хазаин на която е френският президент Еманюел Макрон, се организира в миг, когато Киев алармира, че съглашение за преустановяване на съвсем четиригодишната пълномащабна инвазия на Русия е „ на 90% готово “.

Специалният делегат на Съединени американски щати Стив Уиткоф и съветникът на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп Джаред Кушнер се причисляват към събитието, което ще събере водачи от 27 страни и генералния секретар на НАТО Марк Рюте, заяви Киев индипендънт.

Украйнският президент е съпроводен и от Кирило Буданов - някогашният шеф на военното разузнаване, неотдавна назначен за шеф на президентския кабинет.

Зеленски и Макрон ще проведат двустранна среща в 12:15 ч. локално време, преди диалозите си с Виткоф и Кушнер, сподели пред публицисти представителят на Зеленски Сергий Никифоров. Коалицията на искащите ще стартира срещата си при закрити порти в 15:00 часа, добави той.

Превод: Faktor.bg
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР