„Здравословна” корекция на първоначалния вариант на листата на БСП за

...
„Здравословна” корекция на първоначалния вариант на листата на БСП за
Коментари Харесай

Кой кой е в пренаредената евролиста на БСП?

„ Здравословна” промяна на първичния вид на листата на Българска социалистическа партия за евроизборите. Така водачът на ПЕС Сергей Станишев разяснява резултата от инфарктния пленум на " Позитано " 20, след който името му попадна на пето място, а описът с в началото оповестените претенденти беше напълно пренареден.
След скришен избор: Сергей Станишев е пети в листата на Българска социалистическа партия за евроизборите Неговото име не фигурираше в листата, препоръчана от управлението на партията
Изненадите стартират още от второто място, което е за едва разпознаваемия народен представител Петър Витанов.

Третата Цветелина Пенкова пък е изцяло непозната за аления електорат, само че е известна като заместник-председател на клуб „ Милениум”. Родена е през 1988 година

Непознат е също и Иван Кръстев, който е шести в листата. Бил е зам.-министър на образованието. Голямата изненада несъмнено обаче е петото място на отстранения от Нинова Сергей Станишев. За част от членовете на Националния съвет това място на Станишев дефакто е бламиране на водача.

Снимка: btvnovinite.bg

Пренареждането на листата на „ Позитано 20” докара до изненади и измежду изгубилите, и измежду спечелилите. Поставеният под номер 2 Петър Витанов признава, че не го е очаквал. Обяснението му е, че напредването напред било компромис.
Българска социалистическа партия реди листата за евроизборите на инфарктен пленум Имената ще бъдат избрани при скрито гласоподаване
Според него изострянето на дебата и поляризацията, най-много във връзка с наличието на Сергей Станишев, е дало опция на не толкоз ярки представители да излязат на напред във времето.

Петото място на Станишев, който въобще не беше включен в листата, докара до реакция на Корнелия Нинова. Във „ Фейсбук” тя разгласи, че към този момент не тя ще носи отговорност за изборния резултат, а Националният съвет.



Станишев обаче счита, че просто гласът на хората е бил чут. „ Националният съвет сподели, че може да бъде коректив, включително и на водача, в което няма драма. И аз съм бил поправен като ръководител от Националния съвет. Това е здравословно”, посочи Станишев.
Сергей Станишев: Листата на Корнелия Нинова е подарък за ГЕРБ Председателят на ПЕС разяснява обстоятелството, че не е включен в листата на Българска социалистическа партия за евроизборите през май
Част от любимците на Нинова въобще останаха отвън листата, да вземем за пример Янаки Стоилов, който се отхвърли. Други пък получиха неизбираеми места – като Румен Гечев, който към този момент е осми. „ Винаги играя за първо място и в този смисъл не съм удовлетворен, можех да се показва и по-добре, само че има благоприятни условия за корекция”, уточни Гечев.

Някои от имената в листата са безусловно непознати за „ Позитано 20”, признават социалисти. Други пък са едва разпознаваеми.

В листата има и две места за гражданска квота – четвърти е шефът на президентския кабинет Иво Христов, а 10-и – Велизар Енчев.

„ Всеки е свободен да се кандидатира за изборна служба и това е персонално решение на господин Христов, което аз уважавам”, акцентира президентът Румен Радев. Държавният глава добави, че Христов го е предизвестил за желанията си.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР