Като лъвовете се завръща отново на сцена
Завръща се обичано предаване от 90-те - " Като лъвовете " още веднъж на сцена. Спектакълът ще се организира на 18 декември в Зала 1 на НДК в границите на Новогодишния музикален фестивал от 19 ч., написа Plovdiv24.bg.
" Завръща се обичано предаване от 90-те години, когато имаше детски излъчвания. Сега няма. Отбелязвам непретенциозен креативен празник - 45 години на сцена като артист, режисьор, сценичен възпитател най-много. Реших да го свърша с това предаване, което ми даде доста " , сподели именитият водещ Ники Априлов.
" То е едно от дребното излъчвания с подобен дълъг ефирен живот. Всяка година за Коледа правехме огромни, обилни спектакли. Харесвам този метод на театрално показване. Наблюдавам в последните години, че няма за деца нищо. Реших, че мога да вляза в контакт с моите другари и сътрудници и в границите на новогодишния музикален фестивал да създадем този театър ", разкри Априлов пред Bulgaria ON AIR.
Спектакълът е и за родителите, означи гостът.
" Във всеки случай няма да е изреждане на артисти един след различен. Направих повече дуети сред пораснали към този момент деца, които от дълго време са артисти и артисти, и малко, които открих в този момент. Ще гостуват мои другари като Веско Маринов, Роси Кирилова, Драго Драганов, Вениамин, Михаела Филева. Ще бъде пъстро, цветно, положително ", показа още режисьорът.
" Децата не обичат единствено да репетират. Те обичат да имат изява. Нашето предаване даваше такава изява. В музикалните формати има доста надарени младежи. Проблемът е, че те не схващат, че тукашната почва, българска, от време на време не търпи музика, която не е наша. Българинът обича мелодичната ария ", счита Априлов.




