Завърши една от най-силните Световни купи по кикбокс за годината.

...

27 български кикбоксьори станаха носители на Световна купа в Унгария

Завърши една от най-силните Световни купи по кикбокс за годината. В Будапеща националите ни се показаха повече от сполучливо спечелвайки 27 златни медала в двете посоки кръг и татами. Сребърните оценки за страната ни са общо 21, а бронзовите 40.

Страната ни взе участие с 136 състезатели, които изиграха 222 срещи и взеха 88 медала.

В тежкото направление на кръг България се показа ослепително, като от общо 25 мача излъчи 11 носители на Световна купа. Шестима завоюваха сребро, откакто отстъпиха финалните си борби, а осем родни кикбоксьори ще се завърнат с бронзови оценки.

Безспорно най-хубаво и запаметяващо се показване на кръг направи Али Юзеир, който взе Световната купа в категория до 81 кг, жанр К-1, след четири победи, всички реализирани с нокаут.

На татами националите ни завоюваха 15 златни, 14 сребърни и 30 бронзови медала.

Теодор Поповски стана притежател на две Световни купи в кат. до 57 кг и до 63 кг в жанр пойнт файтинг.

Моника Петкова ще се завърне с 2 Световни купи в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, кат. -50кг.

Капитанът на националите ни Кристина Николова завоюва три сребърни оценки в кат до 55 кг. в три разнообразни стила - пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт.

Страната ни зае 5-о място в класирането по медали, където първенци станаха представителите на домакините от Унгария.

Кампанията на Световните купи за тази година ще приключи през месец септември в Узбекистан.

29-о издание на Световната купа в Будапеща (Унгария) събра в зала „ Bоок Hall " 3336 състезатели от 50 страни.

НОСИТЕЛИ НА СВЕТОВНА КУПА НА РИНГ:

1. ЗЛАТО - Али Юзеир – жанр K-1, кат. -81 кг - победа с КО на финала над Матей Сидунов (Чехия). Али Юзеир игра 4 мача в Унгария, които приключиха с нокаути в интерес на българина.