Завърши четвъртата възрожденска колоездачна обиколка Раковски Гранд-При“, която се проведе

...

Йордан Петров е победител във Възрожденска колоездачна обиколка „Раковски Гранд  При в Котел

Завърши четвъртата възрожденска колоездачна обиколка „ Раковски Гранд-При “, която се организира под патронажа на кмета на Община Котел – Коста Каранашев, в навечерието на Деня на независимостта на България. Обиколката мина по маршрут Котел-Жеравна-Катунище-Котел и в нея присъединяване взеха 44 от общо 80 регистрирани български и задгранични колоездачи.

Победител в категория „ Мъже “ и притежател на Купата „ Гранд-При Раковски “ стана Йордан Петров от „ Хемус 1896 “, следван от Георги Лумпаров, още веднъж от „ Хемус 1896 “ и Борислав Иванов от „ Васил Левски “. Освен купата, спечелилият получи и велосипед Cross GRX 7 HDB от „ TBI ” банк и ваучер от „ Байк център “.

В категория „ Юноши младша възраст “ победител стана Пламен Димитров от клуб „ Лястовица ”, второ място зае – Симеон Микисовчи от Молдова, а на трето се класира – Георги Георгиев от клуб “Спринт “.

В категория „ Юноши старша възраст “ първо място зае Стилиян Стойчев от „ Несебър “, второ –Мариян Воловей от Молдова, а трето – Димитрий Балан, още веднъж от Молдова.

В категория „ Девойки “ първо място зае Гергана Стоянова от клуб „ Палашев “, второто място отиде при Никол Колишева, още веднъж от клуб „ Палашев “, а третото при Людмила Кирова от клуб „ Печенеги “.

В категория „ Мастърс до 50 година “ първо място зае Никола Николов от клуб „ Несебър “, а на второ място се класира Огнян Стефанов от клуб „ Долчини “.

В категория „ Мастърс над 50 година “ първо място зае Пламен Лумпаров от „ СООП “, на второ застана Валери Атанасов от клуб „ Васил Левски “, а на трето Георги Колев от клуб „ Несебър “.

Първи в категория „ Любители “ стана Иван Йорданов от клуб „ Хоби “, следван от състезателите на клуб „ Шампион “ – Диян Янков и Вангел Спиров.

Всички спечелили получиха медали и парични награди, обезпечени от уредниците на колоездачната обиколка.

Като самопризнание, признателност и принос за реализирането на IV-тото издание на Възрожденска колоездачна обиколка „ Раковски Гранд- При “ състезателен клуб „ Блу Рокс “- Сливен връчи плакети на кмета на Община Котел – господин Коста Каранашев и на началника на група „ Охранителна полиция “ при Районно ръководство – Котел господин Румен Ригов.

Колоездачното съревнование се провежда от Община Котел, с поддръжката на колоездачен клуб „ Блу Рокс “ – Сливен, „ КРИБ “-Перник, „ Байк център “ и „ TBI ” банк.
Източник: darik.bg