Защо възрастните хора, които ядат месо, се чувстват по-щастливи и

...
Защо възрастните хора, които ядат месо, се чувстват по-щастливи и
Коментари Харесай

Защо възрастните хора, които ядат месо, живеят по-щастливо и по-дълго?

Защо възрастните хора, които ядат месо, се усещат по-щастливи и живеят по-дълго? Тази публикация се основава на книгата на японския психиатър Хидеки Вада „ 70 години са повратна точка в остаряването на индивида “.

За да може човек, който е навършил 70 години, да остане здрав след 80, той би трябвало да помни два основни момента: поддържане на мотивация за интензивност и двигателна функционалност.

Защо възрастните хора, които ядат месо, се усещат по-щастливи и живеят по-дълго?

В някои случаи стареенето предизвиква разнообразни болести, а в други се форсира заради понижена мотивация. До 70-годишна възраст хората естествено губят физическа интензивност, защото губят интерес към всичко, желанието да се движат най-малко малко, както и да се срещат с другари и да излизат.

Ако спадът в мотивацията не бъде предотвратен, равнищата на ежедневна интензивност ще продължат да понижават и двигателната и мозъчната функционалност бързо ще се влошат. Ето за какво поддържането на здравето изисква поддържане на допустимо най-високо равнище на мотивация даже до 70-те години.

В допълнение, функционалното положение след 80 години зависи от вярното физическо натоварване на тази възраст. През тези години е значимо да сте наясно с потребностите си и да се занимавате най-малко с някаква физическа интензивност.

Повечето възрастни хора страдат от недостиг на протеини

И по този начин, какво тъкмо би трябвало да се направи? Първото нещо, което бих предложил на всеки във връзка с предотвратяването на загуба на мотивация, е да яде месо. Много хора считат, че растителната диета с по-малко месо е добра за възрастните хора, само че това не е правилно.

Наистина, откакто се пенсионират, някои хора се пробват да ядат по-леки храни. Това може да е повода всеки пети японец над 70-годишна възраст да има протеинов недостиг.

Смята се, че диетата на жителите на Страната на изгряващото слънце е станала по-западна, само че те към момента употребяват единствено към 80 грама месо дневно. В същото време американците ядат към 300 грама. Това не значи, че японците би трябвало да ядат толкоз месо, колкото американците, само че към момента няма задоволително от него в диетата им. И тази наклонност е по-силно изразена в преклонна възраст.

Има няколко аргументи, заради които равнищата на мотивация понижават с възрастта.

Един от тях е намаляването на количеството на мозъчния невротрансмитер серотонин. Серотонинът е прочут още като хормона на щастието. Когато количеството на серотонина намалее, изчезва възприятието на задоволство, изчезват енергичността и мотивацията за деен живот. Може да се появи меланхолия, нервност и прочувствена неустойчивост.

Рискът от развиване на меланхолия се усилва. С течение на годините количеството серотонин последователно понижава, затова, колкото по-възрастен е човек, толкоз по-малко мотивация и повече потиснатост.

Намалените равнища на серотонин обаче могат да бъдат противодействани посредством смяна на метода ви на живот с придвижване на възрастта.

Най-добрият метод да извършите това е да ядете месо.

Триптофанът е аминокиселина, която е конструктивен детайл за производството на серотонин, а месото го съдържа в огромни количества. Активната консумация на този артикул предизвиква производството на серотонин, което покачва мотивацията.

Но месото съдържа и доста холестерол, а както знаем, има доста отрицателен имидж, защото способства за развиването на атеросклероза и усилва риска от инфаркт на миокарда.

В Съединени американски щати, където сърдечните болести са водещата причина за гибел, холестеролът естествено се гледа зле.

А в Япония, където 10 пъти повече хора умират от рак, в сравнение с от инфаркт, броят на смъртните случаи от сърдечни болести е доста по-нисък, в сравнение с да вземем за пример в страните от Организацията за икономическо съдействие и развиване.

Вместо да се тревожат за атеросклероза, японците би трябвало да се тревожат за по-ниските равнища на мъжките хормони заради ниския холестерол, когато заобикалят месото.

Холестеролът е материалът за синтеза на мъжките полови хормони, тъй че потискането на това вещество с медикаменти може да докара до еректилна дисфункция.

Тестостеронът, по-специално, се свързва с физическото привличане. Той дава отговор освен за половата функционалност, само че и за интереса към другите и концентрацията. Когато равнището на мъжките полови хормони понижава, равнището на интензивност понижава, както и паметта се утежнява и индивидът се трансформира в отпаднал дъртак.

Междувременно яденето на месо и поддържането на естествени равнища на холестерола може да противодейства на намаляването на мъжките хормони. Освен това се допуска, че точно холестеролът доставя серотонин в мозъка. С други думи, яденето на месо е доста дейно за стимулиране на производството на серотонин и мъжки полови хормони, повишавайки мотивацията и поддържайки равнищата на интензивност.

Ако не обичате месо или не можете да го ядете заради здравословни проблеми,

тогава не би трябвало да се насилвате, само че в случай че го вършиме по други аргументи, тогава спрете, помислете за положението си в преклонна възраст.

Поради гастрономическите привички на възрастните японци има чувството, че те желаят да остареят по-бързо по лична воля. Алпинистът Юичиро Миура, който на 80 години покори Еверест за трети път, яде 500-грамова пържола даже на своята възраст. И макар че това е извънреден случай, може да се допусна, че една от аргументите за неговите атлетични качества даже в преклонна възраст е навикът да яде месо.

Източник – ИНОСМИ/Превод:SafeNews

Още вести четете в: Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР