Защитникът на Евертън Йери Мина ще отсъства осем седмици заради

...

Тежък удар по защитата на Евертън

Защитникът на Евертън Йери Мина ще отсъства осем седмици поради травма в глезена, получена в първия уикенд на сезона във Висшата лига. 27-годишният колумбийски национал беше заставен да напусне през второто полувреме на домакинската загуба с 1:0 от Челси на 6 август.

Колегата централен бранител Бен Годфри също получи фрактура на крайници в 10-ата минута на този мач. Мина не беше в състава на Евертън за провалянето с 1:2 от Астън Вила в събота. Той направи единствено 13 участия в лигата през предишния сезон в акция, прекратена от травми.

Мениджърът Франк Лампард сподели, че Евертън има задоволително покритие като централен бранител, макар че Годфри е навън три месеца. Лампард притегли Конър Коуди чартърен от Уулвс и някогашния бранител на Бърнли Джеймс Тарковски със свободен трансфер през лятото. В състава му има и централните бранители Мейсън Холгейт и Майкъл Кийн.