Защитаващият титлата си Тенис Сандгрен (САЩ) отпадна във втория кръг

...

Иснър детронира Сандгрен в Оклънд

Защитаващият купата си Тенис Сандгрен (САЩ) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 610 хиляди $. Сандгрен загуби от поставения под номер 4 собствен съотечественик Джон Иснър с 6:7(3), 7:6(1), 6:3.

Иснър, победител в конкуренцията през 2010 и 2014 година, пласира 16 аса и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Кайл Едмънд (Великобритания).

Едмънд отстрани Андреас Сепи с 6:3, 7:6(4) във втория мач на италианеца за деня.

Сепи по-рано през днешния ден в профил в първия кръг финалиста през 2015 и подложен под номер 7 Адриан Манарино (Франция) с 3:6, 6:4, 6:4.

Водачът в схемата Фабио Фонини (Италия) загуби във втория кръг от испанския деец Фелисиано Лопес с 3:6, 6:4, 6:3.

38-годишният Лопес пласира 17 аса и стигна до поврат след основна серия от пет следващи гейма, която му разреши да завоюва втория сет и да вземе задатък от 3:0 в третия, който резервира до края на мача.

На четвъртфиналите Лопес ще срещне шестия подложен Хуберт Хуркач (Полша).

Номер 3 Карен Хачанов също отпадна след проваляне от австралиеца Джон Милман с 6:4, 3:6, 3:6.

Хачанов взе първия сет с късен пробив, само че в идващите два Милман повеждаше с по 4:1 гейма и това му оказа помощ да стигне до крайната победа.

Австралиецът чака петия в схемата Беноа Пер (Франция) на четвъртфиналите.

Номер 21 Денис Шаповалов надви над миналия през квалификациите канадския съотечественик Вашек Поспишил с 6:4, 7:6(2), а за място на полуфиналите той ще играе против Юго Юмбер (Франция).