Защитаващият титлата си отбор Швеция победи олимпийския шампион Русия с

...

Световният шампион победи олимпийския първенец

Защитаващият купата си тим Швеция победи олимпийския първенец Русия с 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) в последния кръг от първата фаза на Световното състезание по хокей на лед в Дания и си обезпечи първото място в група " А ".

Скандинавците прекъснаха серия от 11 мача без триумф против противника от 2004 година насам на международен шампионат.

Кирил Капризов изведе " Сборная " напред още в 2:44 минута при цифров превес, само че през втория интервал шведите стигнаха до поврат. Мика Зибанежад изравни също при цифров превес, а по-късно записа асистенция при втория гол на Рикард Ракел. Матиас Екхолм реши всичко на празна врата 65 секунди преди края.

Така на четвърфиналите Швеция ще играе против Латвия, до момента в който Русия, който приключи втори в група " А ", ще се изправи против Канада.

Северноамериканците се класираха трети в група " Б " след триумф с 3:0 над олимпийския вицешампион Германия.

Райън Нюджънт Хопкинс се отличи с гол и асистенция, а Брейдън Шен и Тайсън Джост също вкараха, а Конър МакДейвид се регистрира с две асистенции. Вратарят Дарси Кюмпър трябваше да направи единствено 12 спасявания, с цел да запише " шътаут ".

Латвия се обезпечи последното място на четвъртфиналите, откакто изненада неприятно Дания с победа с 1:0 и измести домакините от четвъртото място в група " Б ".

Единственото попадение осъществя Андрис Джеринс в 9:14 минута на мача. Стражът Елвис Мерзликинс пък не позволи гол от 19 точни удара.
В останалите четвъртфинали ще играят спечелилия от група „ Б “ Финландия против Швейцария и Чехия – Съединени щати.
Източник: bnr.bg