Защитаващият титлата си отбор на Чили започна с убедителен успех

...

Чили с убедително начало на Копа Америка

Защитаващият купата си тим на Чили стартира с безапелационен триумф присъединяване си на Копа Америка. Актуалните първенци победиха с 4:0 отбора на Япония във втория мач от група „ С ” на конкуренцията. Резултата в мача не демонстрира изцяло съотношението на силите, само че по-опитните чилийци довършиха противника си в края на дуела.

Поузащитникът Ерик Пулгар откри резултата в 41-та минута, като това беше единственото попадение до почивката. Малко след началото на втората част Едуардо Варгас удвои за Чили. Така се стигна до заключителните минути на мача, когато в границите на две минути Алексис Санчес и още веднъж Варгас бяха точни, с цел да оформят крайния резултат.

Така Чили се изравнява по индикатори с Уругвай след една изиграна среща. „ Урусите ” победиха Еквадор с 4:0 в по-ранния дуел. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg