Защитаващият титлата си Доминик Тийм се класира за полуфиналите на

...

Тийм с нова победа в Буенос Айрес, Иснър мачка в Ню Йорк

Защитаващият купата си Доминик Тийм се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в аржентинската столица Буенос Айрес с награден фонд 590 хиляди $. Поставеният под номер 1 Тийм надви над Пабло Куевас (Уругвай) с 4:6, 6:4, 6:3 за 1:50 часа. 25-годишният австриец записа 11-и следващ триумф в конкуренцията, който завоюва при предходните си две участия през 2016 и 2018 година.

В спор за място на финала Тийм ще играе против номер 4 и любимец на домакините Диего Шварцман (Аржентина), който отстрани Алберт Рамос с 6:1, 7:5 за 76 минути.

В другите два четвъртфинала номер 3 Марко Чекинато (Италия) победи Роберто Карбайес Баена (Испания) със 7:6 (3), 6:4, а Гуидо Пея (Аржентина) завоюва против Хауме Мунар (Испания) с 6:7 (3), 7:6 (9), 6:1 в мач, траял 3:05 часа.

Междувременно поставеният под номер 1 в схемата Джон Иснър (САЩ) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис в Ню Йорк с награден фонд 695 хиляди $. Иснър наниза 16 аса при успеха си над седмия подложен Джордън Томпсън (Австралия) с 6:4, 6:1 за 63 минути. На полуфиналите Иснър ще играе против своя съотечественик Райли Опелка (САЩ), който победи испанеца Гийермо Гарсия-Лопес с 6:3, 6:4. Опелка отстрани Иснър в първия кръг на Откритото състезание на Австралия през януари.

В другия полуфинал ще играят номер 6 Сам Куери (САЩ) и Брейдън Шнур (Канада). Куери, финалист в шампионата от предходната година, завоюва против Джейсън Юн (Тайван) с 6:3, 3:6, 6:3 за 69 минути, а квалификантът Шнур отстрани Паоло Лоренци (Италия) с 6:7 (7), 7:6 (5), 7:5 за 2:39 часа. Канадецът наниза 24 аса, а в срещата имаше единствено един пробив в третия сет.