Торта Наполеон с бутертесто и малини
Необходими Продукти
● бутертесто - 800 г●
за крема
● яйца - 4 бр.
● захар - 1 ч.ч.
● ванилова есенция - 1 ампула
● брашно - 90 г
● прясно мляко - 1 л
● масло - 150 г
● малини - 1 шепа за декориране
Начин на подготвяне
От бутертестото изрежете 3 идентични по величина правоъгълни кори.
Всяка кора, надупчете с вилица на повечко места и поставете върху лист хартия за печене.
Печете една по една в авансово нагрята на 220 °C фурна за към 10-15 минути до златисто кафяв тен.
Готовите изпечени кори оставете встрани да се охладят.
За крема Наполеон в купа разбийте яйцата със захарта и ваниловата есенция. Прибавете пресятото брашно и разбъркайте. На тънка бликам към тях прибавете част от прясното мляко и разбъркайте до еднородна примес.
В тенджера загрейте останалото прясно мляко и към него при непрестанно бъркане на тънка бликам прибавете яйчената примес. Варите до втвърдяване на крема.
В края прибавете нарязаното на кубчета масло и бъркате, до момента в който изцяло се разтвори и усвои от крема. Оставете крема за към 15 минути да се поохлади и започнете да сглобявате тортата Наполеон, като редувате кора и крем и завършвате с крем.
Поставете класическата торта в ледник за 3 часа, след което извадете и оформете розички с пулверизатор от крема, декорирайте с малини.
Така завършената торта Наполеон поставете в ледник за минимум 24 часа преди сервиране.
При сервиране поръсете с малко пудра захар торта Наполеон с бутертесто и малини.




