Заради изявлението на сръбския президент Александър Вучич, че "Хитлер искаше

...
Заради изявлението на сръбския президент Александър Вучич, че "Хитлер искаше
Коментари Харесай

Хърватският президент отказа среща със сръбския си колега

Заради изказването на сръбския президент Александър Вучич, че "Хитлер искаше свят без евреи, а Хърватия и нейната политика желаеха Хърватия без сърби ", президентът на Хърватия Колинда Грабар Китарович няма да посети Сърбия, както беше оповестено по-рано, оповестява Българска национална телевизия, цитирайки хърватския "Ютарни лист ".

,,След най-новото изявление на Вучич е невероятно даже да се мисли за възстановяване на връзките сред нашите страни'', съобщи почитан държавен представител.

Той добави, че следва бездънен спад в връзките със Сърбия за неустановен интервал, което значи, че няма да се беседва за посещаване на хърватския президент в западната ни съседка.

По думите му "за известно време не е належащо да се чакат срещи на високопоставени държавни представители на Хърватия и Сърбия ".

"Макар да сме гневни поради сравнението с нацисткия режим, считаме, че президентът на Сърбия си вкара доста коренен автогол ", добавя още държавният представител на Хърватия.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР