Започва ремонт в тръбите в посока Варна на тунелите Топли

...
Започва ремонт в тръбите в посока Варна на тунелите Топли
Коментари Харесай

Започва основен ремонт на два от тунелите на АМ “Хемус”

Започва ремонт в тръбите в посока Варна на тунелите „ Топли дол “ и „ Правешки ханове “ на автомагистрала „ Хемус “ и придвижването ще се прави в двете посоки в тръбите за София, оповестиха от АПИ. Планирано е строително-монтажните работи да продължат до юли следващата година и придвижването през летните месеци да бъде възобновено. Предстои ремонт и в тръбите в посока София, само че той ще стартира през есента на 2024 година, прецизираха от Пътната организация.

След ремонта в тунел „ Топли дол “ ще бъдат актуализирани хидроизолацията и отводнителна система, ще се сложи нова обшивка и тротоарни блокове. Ще се реконструира пътното платно и порталните сектори на тунела, а за повишение на сигурността, ще бъдат построени две пешеходни евакуационни напречни връзки сред тръбите на оборудването.

Тунел „ Правешки ханове “ ще е с нова обшивка, модерна дренажна и хидроизолационна система и тротоарни блокове. Ще бъдат главно ремонтирани към този момент построените 7 напречни връзки, свързващи двете тръби на тунела, което ще разреши те да бъдат употребявани за спешни изходи.

Двата тунела „ Топли дол “ и „ Правешки ханове “ не са главно ремонтирани от построяването им преди към 40 години. След завършването на строителните действия оборудванията ще дават отговор на всички европейски условия за сигурност, дадоха обещание от АПИ.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР