Заплахата от Китай е реална и потенциално непосредствена, това не

...
Заплахата от Китай е реална и потенциално непосредствена, това не
Коментари Харесай

САЩ и Китай спорят кой създава проблемите в Индо-Тихоокеанския регион

Заплахата от Китай е действителна и евентуално непосредствена, това не би трябвало да се подценява.

За това предизвести министърът на защитата на Съединени американски щати Пийт Хегсет, представен от " Ройтерс ". Той направи изявлението на форума " Шангри-Ла Диалог " в Сингапур, като това бе първата му изява там като министър. 

Това бяха едни от най-силните му мнения, откогато встъпи в служба през януари.

Той добави, че " би довел до опустошителни последствия за Индо-Тихоокеанския район и света " и повтори коментара на Тръмп, че Китай няма да нахлуе в Тайван, до момента в който президентът е на власт.

Китай съобщи, че мненията " са пропити с провокации и подстрекаване ".

" Хегсет неведнъж очерня и нападна Китай и безмилостно преувеличава по този начин наречената " китайска опасност ", съобщи китайското посолство в Сингапур на страницата си във Фейсбук. Всъщност самите Съединени американски щати основават най-големите проблеми за районния мир и непоклатимост. "

Хегсет упорства също по този начин съдружниците в Индо-Тихоокеанския район да харчат повече за личните си отбранителни потребности.  Хегсет акцентира, че районът е приоритет за администрацията на американския президент Доналд Тръмп.

" Благодарение на президента Тръмп, азиатските съдружници би трябвало да гледат на страните в Европа като на нов образец ", сподели Хегсет. си за защита, даже Германия. Така че няма смисъл страните в Европа да вършат това, до момента в който основни съдружници в Азия харчат по-малко за защита пред лицето на още по-страшна опасност, да не приказваме за Северна Корея. "
 Тръмп упрекна Китай в нарушение на комерсиалната договорка със Съединени американски щати
Тръмп упрекна Китай в нарушение на комерсиалната договорка със Съединени американски щати

Американският водач предизвести Пекин, че е в " сериозна икономическа заплаха "

Припомняме, че по-рано беше обявено, че американските и китайските управляващи водят диалози за възможен телефонен диалог сред Тръмп и китайския му сътрудник Си Дзинпин, с цел да дадат нов подтик на разговора по комерсиалните въпроси.

Източниците изясняват, че на този стадий Тръмп не преглежда разновидността за връщане на 145-процентните мита върху китайските артикули.

В същото време Пекин продължава да нарушава комерсиалните съглашения със Съединени американски щати.

Китай остро реагира в събота на мнения на френския президент Еманюел Макрон, направени по време на тирада в Сингапур, в които той свърза нуждата от отбрана на Украйна с допустима китайска опасност към Тайван. Пекин дефинира сходни паралели като " двоен стандарт " и " неприемливи ". 
 Тръмп мисли стремително да въоръжи Тайван
Тръмп мисли стремително да въоръжи Тайван

Опит за въздържане на Китай

Пекин, който тази година изпрати делегация от военни учени вместо висши представители на годишната среща, ускори натиска над Тайван, който смята за своя територия. Военните учения към острова се усилват, като Китай твърди, че Тайван няма право да бъде именуван страна.

От своя страна Тайван отхвърля претенциите на Пекин и упорства, че бъдещето му би трябвало да бъде решено от самия остров.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР