записа впечатляваща победа с 4:1 над и така изхвърли съперника

...

Ница изхвърли Марсилия от Купата на Франция с разгром

записа впечатляваща победа с 4:1 над и по този начин изхвърли противника си от Купата на Франция. Двата отбора се изправиха един против различен на стадион " Алианц Ривиера " в среща от 1/4-финалната фаза в шампионата, а домакините направиха поврат, с цел да стигнат до този триумф.

Марсилия поведе още в 3-ата минута, когато Мелвин Бард си означи автогол. Много бързо обаче Ница направи поврат с попадения на Амин Гуири в 10-ата и Джъстин Клуиверт в 29-ата минута.

През второто полувреме домакините довършиха противника с нови два гола. Отново Клуиверт се разписа в 49-ата минута, а Анди Делор оформи крайното 4:1 в 61-ата минута.

Така Ница се причисли към Монако и Версай на 1/2-финала на шампионата. Монегаските през вчерашния ден победиха с 2:0 Амиен, а Версай завоюва с дузпи през днешния ден против Бержерак.