Запазва се цената на потребителската кошница на 97 лева. Това

...
Запазва се цената на потребителската кошница на 97 лева. Това
Коментари Харесай

ДКСБТ: Запазва се цената на потребителската кошница на 97 лева

Запазва се цената на потребителската кошница на 97 лв.. Това оповестиха от Комисията по стоковите тържища и борсите, съобщи кореспондент на " Фокус ".

Според ръководителя на комисията Владимир Иванов главният фактор, който дефинира сега цените на пазара, изключително тези на плодовете и зеленчуците, е сезонният.

“За миналата седмица пазарът е спокоен, без внезапни промени. Нямаме изкривявания, обикновено за сезона. Ще следим малко нарастване, само че това са стопански фактори, не външни паразити ", сподели той.

Продуктите, които се покачват напълно поради смяната на сезона са плодовете и зеленчуците. Наблюдава се повишаване със стотинки при продуктите лук, моркови, банани, домати и краставици, картофи, тиквички.

Цената на месото също се повишава с 32 стотинки. Това е последната седмица за дините, поради сезона и излизат от пазара.

Яйцата резервират своята стойност от предходната седмица. Продуктите, които понижават стойност- масло, сирене, кашкавал, олио, брашно и др.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР