Залавянето на престъпници е ежедневие за полицаите, които трябва да

...
Залавянето на престъпници е ежедневие за полицаите, които трябва да
Коментари Харесай

Полицаите помислили, че това е детска шега. Изведнъж обаче се усетили какво точно всъщност се случва (ВИДЕО)

Залавянето на нарушители е всекидневие за служителите на реда, които би трябвало да са чудесно готови за изненадите, които им готвят непрестанно от подземния свят. Без високо равнище на професионализъм обаче, те са обречени в тази борба. Тази любопитна история обаче демонстрира, че и без профилирана подготовка, могат да се реализиран отлични резултати. 12 деца на възраст сред 6 и 12 години от графство Съри, намиращо се близо до Лондон, към този момент са известни в цяла Англия под името „ Страхотната дузина “. Без да го желаят, те се трансформирали в основни настоящи лица при залавянето на нарушител. Децата отишли в полето на лов за великденски яйца.

Те забелязали мъж, който се придвижвал бързо и явно имал за цел да не бъде забелязан от никого. Малко по-късно в небето над тях се появил полицейски хеликоптер, който се опитвал да наблюдава подозрителния мъж.

Той обаче съумял с лъжливи придвижвания да заблуди униформените и се скрил в близката гора. Полицаите пък обърнали машината и се готвели да поемат в противоположна на нарушителя посока. Децата махали с ръце, с цел да привлекат вниманието и да насочат служителите на реда, само че от хеликоптера не ги забелязали. Тогава едно от децата дало брилянтна концепция – да легнат на земята и да създадат огромна стрелка, с която да укажат вярната посока.

Този път служителите на реда забелязали знака, само че в началото помислили, че това е някаква детска игра или смешка. След това обаче се усетили, че това в действителност е скъпа информация. Поели в указаната посока и не след дълго арестували двама обвинени. Полицейският департамент в Съри пък изказал специфична признателност на „ Страхотната дузина “, без чиято помощ задачата е щяла да се провали.

12-те деца събраха още повече утвърждение, откакто стана ясно, че те са излезли на полето на лов за великденски яйца, с цел да се включат в благотворителна самодейност. Целта й е била събирането на средства за лекуване на детската левкемия.

Служител на пътна полиция стопира недоверчив джип. Зад кормилото се оказва продърпан клошар. Щом го в…Jan 30 2017skafeto.com

Източник: skafeto.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР