За 72 часа е задържан украинският шофьор от трагедията с автобус край Малко Търново
задържа за период до 72 часа украинския жител С.М. Той е упрекнат за това, че по несъобразителност е предизвикал гибелта на повече от едно лице – две дами , също жители на Украйна. Престъплението е осъществено на 22.04.2026 година на път, ситуиран в землището на град Малко Търново . То е квалифицирано по чл.343, ал.3, б. „ б “, вр. ал.1, б. „ в “, вр. чл.342, ал.1 от Наказателен кодекс.
По време на следствието е открито, че С.М. е бил лидер на рейс , в който двете умряли дами са пътнички . Установено е също по този начин, че обвиненият не е взел нужните ограничения, с цел да може спрелият за престой рейс да не потегли самичък , вследствие от което е зародило независимо ПТП, станало причина за гибелта на двете пътнички.
Предстои Окръжна прокуратура-Бургас да внесе в съда искане за взимане на мярка за неотклонение „ задържане под стража “ във връзка с обвинения.
Присъединете се към нашия
Шокиращи данни: Всеки пети българин живее в беднотия




