За унищожаване на енергетикатаС БСП и ИТНБСП също ще подкрепи

...
За унищожаване на енергетикатаС БСП и ИТНБСП също ще подкрепи
Коментари Харесай

Първи вот на недоверие от „Възраждане“

За заличаване на енергетиката
С Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ

Българска социалистическа партия също ще поддържа вота на съмнение против държавното управление в частта за енергийната политика, иницииран от парламентарната група на “Възраждане ” и водачът на партията Костадин Костадинов, който сподели, че кабинетът “унищожава българската енергийна самостоятелност ”. “Мисля, че има задоволително причини. С дейностите си ръководещото болшинство поставят кръст на българската енергетика и най-малкото, което можем да създадем е избор на съмнение към кабинета. Към претекстовете ще прибавим цялостната картина към енергетиката ”, съобщи и водачът на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова след изключително съвещание на Изпълнителното бюро на партията.

От Има Такъв Народ още в сряда потвърдиха, че ще се подпишат под настояването на Костадин Костадинов и депутатите от “Възраждане ”. “С унищожаването на енергийния бранш на България държавното управление вреди доста, без да броим, че и краде доста ”, обявиха от ИТН.

Двете парламентарни групи имат нужния брой депутати - 48 за внасяне на избор на съмнение, само че водачът на “Възраждане ” Костадин Костадинов съобщи, че от партията му ще изчакат разискването в управителния орган на социалистите.

“В идващите от три до седем дни ръководителят би трябвало да свика изключително съвещание на Народното събрание, на което да бъде прегледан вотът на съмнение ”, съобщи Костадин Костадинов. “Ние сме реалисти, осъзнаваме, че шансът на този избор клони към нула. От друга страна сме длъжни да го кажем ясно и изрично, че тази политика на държавното управление не може повече да продължава, сподели още водачът на “Възраждане ”.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР