56 деца от похода Козлодуй - Околчица са потърсили помощ заради хранително натравяне
За проблем с храната на участниците в похода " Козлодуй - Околчица " сигнализираха родители в обществената мрежа. 56 деца са посетили незабавния център поради хранително натравяне. Това удостовери регионалният шеф на Враца Росен Михайлов.
Взети са всички нужни ограничения за смяна в изхранването, като се чакат и резултатите от взетите проби от храната и водата. Областният шеф увери, че няма деца в тежко положение.
Росен Михайлов, регионален шеф на Враца: " Колегите от Центъра за незабавна помощ са посетени от 56 деца. На 1700 души при полеви условия е невероятно с котлова храна. Взети са проучвания от всички водоизточници, от водата която е налична, от храната и от деца със единодушието на родители. Замерен е температурният режим. Ще има рекомендация за смяна на метода на разкладка на храната. Ще се премине към по-сухи храни - скари, салати и десерт ябълка. Храната стои непрекъснато в хладилния камион. Идват групите и на всяка група се дава, не се изважда на открито. Изследванията са във връзка дали има салмонелози и други патогени. Това което е станало с хранително натравяне се дължи единствено на температурния режим, най-малко по този начин предлагаме. "
Той даде обещание всекидневен надзор. Вероятно ще бъде наложена административна глоба - санкция.
Взети са всички нужни ограничения за смяна в изхранването, като се чакат и резултатите от взетите проби от храната и водата. Областният шеф увери, че няма деца в тежко положение.
Росен Михайлов, регионален шеф на Враца: " Колегите от Центъра за незабавна помощ са посетени от 56 деца. На 1700 души при полеви условия е невероятно с котлова храна. Взети са проучвания от всички водоизточници, от водата която е налична, от храната и от деца със единодушието на родители. Замерен е температурният режим. Ще има рекомендация за смяна на метода на разкладка на храната. Ще се премине към по-сухи храни - скари, салати и десерт ябълка. Храната стои непрекъснато в хладилния камион. Идват групите и на всяка група се дава, не се изважда на открито. Изследванията са във връзка дали има салмонелози и други патогени. Това което е станало с хранително натравяне се дължи единствено на температурния режим, най-малко по този начин предлагаме. "
Той даде обещание всекидневен надзор. Вероятно ще бъде наложена административна глоба - санкция.
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




