От понеделник – Великденски базар на Ларгото, вече поставиха и украса за празника
За пръв път в центъра на Разград навън ще има Великденски базар. Той стартира в понеделник, 6 април. Ще бъде на площад „ Момина чешма “(Ларго) в дървените къщички. В една от тях компания „ Лазаров “ ще продава козунаци и други хранителни артикули, свързани с Великденските празници. В друга от къщичките „ Крейзи стокс “ ще продава ядки, сушени плодове, подправки и козунаци. Изработени от чиновници и консуматори сувенири ще продават от Дневен център за пълнолетни лица с увреждания „ Подай ръка “ и Сдружение „ ЖАНЕТА “. В останалите къщички за разнообразни интервали от четирите дни на базара ще се редуват представители на читалищата в община Разград. Те ще оферират боядисани великденски яйца, сладки и солени хранителни произведения, както и сувенири. В базара ще вземат участие: НЧ “Просвета-1884 “-Балкански, НЧ “Просвета-1871 “-Благоево, НЧ “Прозрение 1927 “-Киченица, НЧ “Извор-1936 “-Липник, НЧ “Съзнание-Недоклан 1927 “-Недоклан, НЧ “Самообразование-1894 “-Побит камък, НЧ “Делиорман 2014 “-Разград, НЧ “Пробуда-1919 “-Раковски, НЧ “Просвета-1895 “-Топчии, НЧ “Св.св. Кирил и Методий-1929 “-Ясеновец и СНЦ “Балканджийски плам “. Базарът продължава до 9 април.
По традиция в този ден – Велики четвъртък, 9 април – от 12,00 ч. пред Общинския културен център ще се организира обичайното великденско боядисване на яйца, която се организира от ЦПЛР Център за работа с деца. В събитието вземат участие ученици на школата по изобразително изкуство в ЦРД и представители на управлението на Община Разград – те дружно боядисват високи 1,10 метра стиропорени яйца, които по-късно стават част от великденската декорация на града. Яйцата са направени от ОП “Паркстрой “, оттова обезпечават и материалите за боядисване.
В навечерието на Страстната седмица бе сложена и великденска декорация в Разград. Работниците от ОП “Паркстрой “ инсталираха пъстри стиропорени яйца, които са боядисвани предишни години, само че са освежени. В градинката до Часовниковата кула са сложени 7 яйца, както и фигурки на пиле и по-малко яйце. Фигури на зайчета и яйца има и в Градския парк, както и по бул. „ България “. На бул. „ България “ в пресечката с ул. „ Иван Вазов “ е сложена кошница с великденски яйца, кош с яйце има и пред магазин „ Дружба “. Предстои слагане и на цветна великденска арка Между Общинския културен център и паметника на Майстор Манол има цветна великденска декорация, а пред някогашната „ Карина “ – ъгъл за фотоси. Елементи от великденска декорация има по кварталите. В жк „ Абритус “, в жк „ Орел “ и в региона на блоковете „ Морави “ са поставени поздравителни картички. На детски площадки в същите региони, както и на детската площадка зад билетния център на „ Лудогорец “ на ул. „ Васил Левски “ са сложени фигури на огромни цветя, върху по-голямата част от тях децата могат да рисуват с тебешири. Ще бъдат сложени и съдове за тебеширите, с които да се рисува върху цветята.
По традиция в този ден – Велики четвъртък, 9 април – от 12,00 ч. пред Общинския културен център ще се организира обичайното великденско боядисване на яйца, която се организира от ЦПЛР Център за работа с деца. В събитието вземат участие ученици на школата по изобразително изкуство в ЦРД и представители на управлението на Община Разград – те дружно боядисват високи 1,10 метра стиропорени яйца, които по-късно стават част от великденската декорация на града. Яйцата са направени от ОП “Паркстрой “, оттова обезпечават и материалите за боядисване.
В навечерието на Страстната седмица бе сложена и великденска декорация в Разград. Работниците от ОП “Паркстрой “ инсталираха пъстри стиропорени яйца, които са боядисвани предишни години, само че са освежени. В градинката до Часовниковата кула са сложени 7 яйца, както и фигурки на пиле и по-малко яйце. Фигури на зайчета и яйца има и в Градския парк, както и по бул. „ България “. На бул. „ България “ в пресечката с ул. „ Иван Вазов “ е сложена кошница с великденски яйца, кош с яйце има и пред магазин „ Дружба “. Предстои слагане и на цветна великденска арка Между Общинския културен център и паметника на Майстор Манол има цветна великденска декорация, а пред някогашната „ Карина “ – ъгъл за фотоси. Елементи от великденска декорация има по кварталите. В жк „ Абритус “, в жк „ Орел “ и в региона на блоковете „ Морави “ са поставени поздравителни картички. На детски площадки в същите региони, както и на детската площадка зад билетния център на „ Лудогорец “ на ул. „ Васил Левски “ са сложени фигури на огромни цветя, върху по-голямата част от тях децата могат да рисуват с тебешири. Ще бъдат сложени и съдове за тебеширите, с които да се рисува върху цветята.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




