Мажоретки от цял свят ще се състезават в Пловдив
За пръв път у нас ще се организира държавен шампионат по мажоретни спортове, като хазаин ще бъде Пловдив и зала Колодрума. Състезанието ще се организира на 24 септември, събота, от 10 ч., като се чака в него да се включат повече от 700 участници.
Официално шампионатът по чирлидинг ще бъде открит в 13 ч. от министъра на младежта и спорта Весела Лечева и зам.-кмета Георги Титюков.
Организатор на надпреварата е Българският чирлидинг съюз (БЧС) - мажоретни спортове, който завоюва домакинство за Европейско състезание и следващата година Пловдив ще бъде хазаин на повече от 1500 спортисти от цяла Европа.
Мажоретните спортове са най-новият олимпийски спорт за 2028 година, който ще вземе присъединяване в Олимпийските игри в Лос Анджелес.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




