Биткойнът започна годината с понижение за пръв път от 2015-та насам
За пръв път от 2015 година биткойнът стартира годината със спад, оповестява организация Блумбърг.
В понеделник, 1 януари, криптовалутата падна до 13 624 $, което е намаляване от 4.8% спрямо петък, 29 декември. На 2 януари цената на биткойна е 13 548 $ по данни на Coindesk.
Биткойнът стартира 2017 година с надалеч по-силни индикатори и това сътвори ажиотаж към криптовалутата, отбелязва Блумбърг.
През декември 2017 година биткойнът доближи исторически най-много, надхвърляйки прага от 20 000 $. След това обаче стартира да пада. За четири дни цената му се намали до 13 078 $. Това евентуално се дължи на опасенията на вложителите, че конкуриращата криптовалута биткойн кеш може да стане по-популярна от биткойна.
Освен това въздействие оказват и експертните прогнози. Биткойнът няма вероятности да стане платежно средство, разяснява по-рано съоснователят на Bitcoin.com Емил Олденбург.
До момента биткойнът не е удостоверил своята надеждност в качеството на валута, съобщи Таро Асо, финансовият министър на Япония, където криптовалутата е легализирана.
Даниел Биянчи, експерт по криптовалути от " Уорик бизнес скул ", изяснява предходния растеж на биткойна с това, че се тази криптовалута се утвърждава като легален капиталов актив. Вероятно доста от хората, които получават биткойни, влагат на първо място в авангардната блокчийн технология.
Криптовалутата обаче по този начин и не извършва задачата, вложена в нея от основателя й Сатоши Накамото, който допускаше, че биткойнът ще бъде на първо място платежна система.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




