За последните седем дни, кабинетът е изгасил два пожара, каза

...
За последните седем дни, кабинетът е изгасил два пожара, каза
Коментари Харесай

Главчев: Kабинетът изгаси два пожара - в земеделието и в мините /...

За последните седем дни, кабинетът е " изгасил два пожара ", сподели той.

 

" Единият от тях беше в бранш " Земеделие ". На земеделците, според съглашение от 12 февруари тази година, им беше дадено до 22-ри април да им бъдат изплатени средствата по така наречен " украинска помощ “. За два дни намерихме по какъв начин това да се случи. 300 милиона лева бяха планувани за задачата. Поехме и ангажимент до 15-ти май да бъдат изплатени, защото това изисква софтуерно време.

 

Вторият пожар беше с миньорите и енергетиците от " Мини Марица Изток " и " Бобов дол ". Вчера с разпореждане и решение на Министерски съвет предвидихме и за тях 250 милиона, които ще бъдат изплатени до края на годината след приемане на нотификация от Европейската комисия “, регистрира служебният министър-председател.

" Въздействието върху бюджетното салдо е неутрално, т.е. няма утежняване на бюджетното салдо и надлежно повишение на бюджетния недостиг. Остават си нашите цели за еврозоната през 2025 година ", сподели той.

 

Служебният-премиер добави, че напъните на служебния кабинет ще продължат. " Няма по какъв начин да тупкаме топката и да вършим протоколни среща. Държим темпото, което сме поели с целия екип. Ще ви осведомяваме навреме за всичко, което подхващаме “, уточни той пред представителите на медиите при започване на днешното държавно съвещание.

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР