Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец" премериха сили в Нова Загора
За поредна година РСПБЗН – Нова Загора, с поддръжката на Община Нова Загора, провежда съревнование на младежките противопожарни отряди " Млад огнеборец ", което се организира на стадион " Загорец " в града.
В конкуренцията присъединяване взеха възпитаници от СУ " Иван Вазов ", СУ " Христо Ботев ", ПГТТ " Атанас Димитров " – гр. Нова Загора и ППМГ " Добри Чинтулов " – гр. Сливен.
Състезанието мина в две дисциплини – " Бойно разрастване на спортна пътека " и " 400 м щафетно тичане с трудности ". Участниците демонстрираха отлична подготовка, експедитивност, дисциплинираност и умения за работа в екип.
Младежките противопожарни отряди " Млад огнеборец " премериха сили в Нова Загора Източник: Община Нова Загора
Официални посетители на събитието бяха кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, заместител - кметът на Община Нова Загора Ивайло Енев и старши специалистът по професионално обучение и образование инж. Ива Тарагошева.
Състезанието бе публично намерено от шефа на Регионална дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " – Сливен, комисар Денчо Чомаков, и основен контрольор Васил Василев – шеф на РСПБЗН – Нова Загора.
След оспорвана конкуренция първото място справедливо завоюва тимът на ПГТТ " Атанас Димитров " – гр. Нова Загора. На второ място се класираха учениците от ППМГ " Добри Чинтулов " – гр. Сливен, трети останаха участниците от СУ " Христо Ботев " – гр. Нова Загора, а четвъртото място зае тимът на СУ " Иван Вазов ".
Участниците получиха купи, грамоти и предметни награди. Победителите ще показват Нова Загора в идващия – районен стадий на надпреварата.
Събитието още един път сподели смисъла на самодейността " Млад огнеборец " за построяването на отговорност, дисциплинираност и умения за реакция при изключителни обстановки измежду младежите.
В конкуренцията присъединяване взеха възпитаници от СУ " Иван Вазов ", СУ " Христо Ботев ", ПГТТ " Атанас Димитров " – гр. Нова Загора и ППМГ " Добри Чинтулов " – гр. Сливен.
Състезанието мина в две дисциплини – " Бойно разрастване на спортна пътека " и " 400 м щафетно тичане с трудности ". Участниците демонстрираха отлична подготовка, експедитивност, дисциплинираност и умения за работа в екип.
Официални посетители на събитието бяха кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, заместител - кметът на Община Нова Загора Ивайло Енев и старши специалистът по професионално обучение и образование инж. Ива Тарагошева.
Състезанието бе публично намерено от шефа на Регионална дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " – Сливен, комисар Денчо Чомаков, и основен контрольор Васил Василев – шеф на РСПБЗН – Нова Загора.
След оспорвана конкуренция първото място справедливо завоюва тимът на ПГТТ " Атанас Димитров " – гр. Нова Загора. На второ място се класираха учениците от ППМГ " Добри Чинтулов " – гр. Сливен, трети останаха участниците от СУ " Христо Ботев " – гр. Нова Загора, а четвъртото място зае тимът на СУ " Иван Вазов ".
Участниците получиха купи, грамоти и предметни награди. Победителите ще показват Нова Загора в идващия – районен стадий на надпреварата.
Събитието още един път сподели смисъла на самодейността " Млад огнеборец " за построяването на отговорност, дисциплинираност и умения за реакция при изключителни обстановки измежду младежите.
Източник: zonanews.bg
КОМЕНТАРИ




