За пореден път в последните седмици Александър Везенков не получи

...

Везенков продължава да гледа отстрани, Сакраменто разби Шарлът

За следващ път в последните седмици Александър Везенков не получи късмет за изява при успеха на Сакраменто Кингс над Шарлът Хорнетс със 123:98 като посетител. Така за пети път в последните шест дуела на Кингс българският баскетболист не записва нито минута игра, макар че тази нощ всички други 14 играчи в ротацията на треньора Майк Браун влязоха в деяние.

В Северна Каролина след равностойна първа част Сакраменто стартира да натрупа преднина, която в края на дуела към този момент бе 25 точки. Центърът Домантас Сабонис изигра следващ мощен мач за Кингс и записа 24 точки, 10 битки и 7 асистенции, Де " Арън Фокс вкара 19 точки, а Малик Монк се включи с 20 точки от пейката. Най-резултатен за спечелилите бе Кийгън Мъри с 25 точки. За Хорнетс най-резултатен бе Майлс Бриджис с 24 точки, само че отборът осъществя едвам 40.2 % от стрелбите си и взе 17 битки по-малко от противника.

След втория си следващ триумф Сакраменто заема пето място в Западната конференция с 23 победи и 14 загуби. Шарлът е на 13-та позиция на Изток с баланс 8-27.

За Кингс следва посещение на Филаделфия Севънтисиксърс в събота от 2:30 часа българско време. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg