За първа година Powers Summit започна с новите “Премиерска сесия

...
За първа година Powers Summit започна с новите “Премиерска сесия
Коментари Харесай

Премиерът Николай Денков откри Българския Давос - Powers Summit 2023

За първа година Powers Summit стартира с новите “Премиерска сесия ” и “министерски сесии ”, с присъединяване министър-председателя акад. Денков, последван от присъединяване на финансовия министър Асен Василев и министрите на енергетиката, стопанската система, образованието, опазването на здравето, земеделието и други министри и членове на висшия ешалон на властта.

Независимата платформа за среща на властта и бизнеса Powers Summit по традиция събира водачите на всички парламентарно показани политически обединения и техните екипи, както и представителите на изпълнителната власт, с цел да търсят решения в действително време по водещите тематики в разговор с бизнеса, гражданския бранш и науката.

“Българският Давос ” цели да влага груповата просветеност на страната в основаването на устойчиви решения за бъдещето на България.

Тази година тематиките са – опазване на здравето, енергетика, стабилно развиване, предприемачество, обучение и вложения – бранд България! Можете да следите онлайн събитието от уеб страницата на Powers Summit.

В дискусионните панели по всяка тематика вземат участие водачите на работодателските и браншовите организации в промишлеността, които задават общи за промишлеността цели, които авансово са разисквани и гласувани в консенсус от всички в границите на поредност работни срещи.

В Парламентарната и Министерска сесия “Чувам ви ” политици и министри декларират ясна позиция кои цели ще бъдат подкрепени в границите на идващите 6-12 месеца, започвайки с думите, " чух ви ".

Какви ще са поетите задължения от политици и министри на Powers Summit следва да забележим, а в края на деня на сцената ще бъде и новоизбраният кмет на София – Васил Терзиев, който в диалог с доктор Пламен Русев ще опише за София 2027 или по какъв начин си показва да наподобява столицата ни след края на първия му мандат.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР