За няколко дни Българската агенция по храните спря обработката на

...
За няколко дни Българската агенция по храните спря обработката на
Коментари Харесай

Председателят на БАБХ: Представители на Евролаб ни пречеха да работим на Капитан Андреево

За няколко дни Българската организация по храните спря обработката на камиони на " Капитан Андреево ", защото по думите им представители на частната компания " Евролаб 2011 " са ги попречили. Дейността на организацията по границата е възобновена към 4 часа тази заран. 

" От вторник до през вчерашния ден рано сутринта имахме проблеми с това, че Евролаб изчакваше предаването на властта от предходното държавно управление на служебното и сложи както нас, по този начин и тях в една безусловно нелепа обстановка, като спря обработването ", заяви председателят на БАБХ проф. Христо Даскалов пред Българска национална телевизия.

Проф. Даскалов акцентира, че от организацията са създали всичко допустимо с цел да изпълнят решението на Върховния административен съд, съгласно което " Евролаб 2011 " има право да оперира на границата. Същевременно обаче БАБХ са тези, които би трябвало да правят действителните инспекции на камионите.

" От съда ни направиха забележка, че не сме регулирали с никакъв нормативен акт по какъв начин тази товаро-разтоварителна активност да се прави и аз пуснах заповед, която беше доста точно написана, с цел да не накърни решението на съда. Тя обаче не беше почетена от " Евролаб ". Там имаше 30 здрави момчета, които заеха площадката, където ние би трябвало да правим товаро-разтоварителната работа. Тези младежи не позволяваха на нашите служащи да стигнат до работните си места ".

" Евролаб 2011 " е една от 20-те компании оператори на товари - това значи, че те подписват контракти с компании, които внасят храни, получават данните за тези товари, вкарват ги в първата част на така наречен " трейс " система и валидират данните. Отговорна за формалния надзор върху стоките обаче е БАБХ, изясни проф. Даскалов.

" В европейски мащаб частни компании не се занимават с товаро-разтоварителната активност ", акцентира още той.

Проф. Даскалов също през днешния ден ще отиде до " Капитан Андреево ", където се чака да дойде и служебният вътрешен министър Иван Демерджиев, с цел да ревизира по какъв начин вървят дейностите.

Директорът на БАБХ разяснява и хакерската офанзива против уеб страницата на организацията. Очаква се до няколко часа атакуваната система да бъде възобновена.

" И аз бях сюрпризиран, когато ми се обадиха, че нашата уеб страница не работи, интернетът не работи. Веднага информирахме ДАНС. Все още нямаме разбор на това какво се е случило. Изключена е системата, в която се вкарват данните за цялото отглеждане на животни в страната. Много държавни институции употребяват информация оттова, само че имаме увещание, че в околните часове ще бъде възобновена ", сподели още той.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР