За две мащабни акции срещу наркодилъри и иманяри, свързани с

...
За две мащабни акции срещу наркодилъри и иманяри, свързани с
Коментари Харесай

Турция: Ударихме наркодилъри и иманяри на ПКК

За две огромни акции против наркодилъри и иманяри, свързани с Кюрдската работническа партия (ПКК), заяви турското Министерство на вътрешните работи.

Ръководителят на силовото ведомство в Анкара Сюлейман Сойлу съобщи, че служители на реда са конфискували повече от 1,5 тона хероин в югоизточната провинция Ерзерум. "При интервенцията бяха хванати 1536 кг хероин. Това е най-голямата партида опиат, хващана в историята на нашата страна ", сподели той. Сойлу съобщи, че акцията е била извършена от 23 до 26 януари. "Тя приключи с ареста на ръководителя на проведената незаконна формация ", разясни министърът.

От Анкара оповестиха за още една интервенция. При интервенция на полицията в Истанбул бяха конфискувани над 2000 антични предмета. Конфискувани бяха и повече от 1000 римски и византийски монети, още съвсем толкоз декорации и глинени съдове, и написан на ръка Коран. "Стойността на избавените културноисторически полезности е в развой на калкулации ", написа в известието на Министерство на вътрешните работи.

От институцията обявиха, че и наркодилърите, и иманярите са част от проведена незаконна формация, обвързвана с Кюрдската работническа партия (ПКК). "Ние ударихме мафиотски обединявания, които финансираха терористите ", се показва още в официалното съобщение.

Информацията бе публикувана на фона на предстоящата военна интервенция на турската войска в Северна Сирия. Президентът и висш главнокомандващ Реджеп Ердоган съобщи, че ще почисти пограничните региони от терористи, както Анкара назовава настоящите в Сирия кюрдски милиции.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР