За децата е магия. За възрастните – многопластово изкуство с

...
За децата е магия. За възрастните – многопластово изкуство с
Коментари Харесай

Уъркшоп за куклен театър вдъхнови децата на гр. Левски

За децата е магия. За възрастните – многопластово изкуство с подигравка и лирика. Това е кукления спектакъл. Той одушевява неодушевеното. Превръща парче дърво, хартия или плат в воин с усеща, психика и история. Връзката с тази форма на изкуство оказва помощ да се построи основа за духовно осъзнаване на младежите. Посветени на комплицираната задача, две актриси от „ Илкова Театър “ вкараха децата от гр. Левски в магията на кукленото зрелище.

 Уъркшоп за куклен спектакъл въодушеви децата на гр. Левски

В началото на юли Силвана Петрова и Радослава Стойнева – Роди организираха уъркшоп за куклен спектакъл, в който се включиха над 30 деца - от актьорската школа в града и от ЦНСТ на СОНИК СТАРТ – гр. Левски.

 Уъркшоп за куклен спектакъл въодушеви децата на гр. Левски

„ Красотата на кукления спектакъл е в това, че децата виждат по какъв начин на сцената от нищо става нещо, по какъв начин оживява нежива материя. Развива се въображението и прочувствената просветеност “- споделя Роди.

 Уъркшоп за куклен спектакъл въодушеви децата на гр. Левски

Процесът на духовно обогатяване по време на работните сесии е двупосочен.

„ Децата са доста скъп преподавател, който може да ти напомни забравени неща или да те научи на нови усещания за света. “ – споделя актирсата Силвана Петрова, коята е внучка на проф. Атанас Илков, един от създателите на департамента за куклен спектакъл към ВИТИЗ.

 Уъркшоп за куклен спектакъл въодушеви децата на гр. Левски

Уъркшопът е част от националната акция на обществената организация СОНИК СТАРТ - „ Моментът е в този момент за Не една фантазия “, фокусирана върху личностното израстване на децата, която открива и поддържа гении от цялата страна. От години организацията се грижи за положителния старт на младежите и триумфът на тази самодейност е реалност, избран както от професионализма и опита на СОНИК СТАРТ, по този начин и от персоналния ангажимент и любовта към работата на екипите й.

Заради добре свършената работа, големия възторг и предпочитание за професионална изява дребните участници получиха опцията да показват своите нови умения пред аудитория като вземат участие в културната стратегия по случай празника на град Левски на 19 юли.

 Уъркшоп за куклен спектакъл въодушеви децата на гр. Левски

Боряна Николова – СОНИК СТАРТ ЛЕВСКИ
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР