За да има ефективен контрол на пътя, не би трябвало

...
За да има ефективен контрол на пътя, не би трябвало
Коментари Харесай

Не трябва да има знаци, предупреждаващи за камери на пътя, смята Рановски

За да има ефикасен надзор на пътя, не би трябвало да слагаме знаци, предупреждаващи водачите за камерите. Това сподели комисар Бойко Рановски, шеф на „ Пътна полиция “ към Главна дирекция " Национална полиция ", по време на дебатите по измененията в Закона за придвижване по пътищата на първо четене в Народното събрание, съобщи „ Фокус “.   Идва ли краят на предупредителните знаци преди камери на КАТ? „ Дейността, която прави „ Пътна полиция “ главно за надзор на водачите, е ориентирана за поправяне държанието на водачите, преосмисляне държанието на пътя и съблюдаване разпоредбите за придвижване. В закона доста ясно е казано, че всички, които вземат участие в придвижването, би трябвало да съблюдават разпоредбите. Превишаванията на скоростта са регламентирани в закона, че се снимат с автоматизирани механически средства, водачите не се стопират, не се ревизират и получават съответната санкция с електронен фиш “, разяснява комисар Рановски.   Махат знаците, които предизвестяват за камери по пътищата По думите му през 2010 година са въведени първите стационарни камери за надзор на скоростта. Той уточни, че броят на мобилните камери през годините се е нараснал.   По тематиката КАТ упорства да няма знак преди пътните камери Камерите на КАТ слепи в новите патрулки Министерство на вътрешните работи ще прави нов уебсайт на КАТ-София, с цел да се оправи с опашките
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР