За да гарантираме честен изборен процес, трябва да работим в много добра координация, каза служебният премиер Андрей Гюров след срещата с ЦИК
За да подсигуряваме почтен избирателен развой, би трябвало да работим в доста добра съгласуваност и в регулярни срещи да обменяме хрумвания и способи за възстановяване на случването на изборния развой, съобщи на брифинг служебният министър председател Андрей Гюров след срещата му с управлението на Централната изборна комисия (ЦИК). В брифинга взе участие и ръководителят на ЦИК Камелия Нейкова.
Андрей Гюров още веднъж повтори, че провеждането на почтени избори е главен приоритет на служебния кабинет.
Премиерът означи, че е извънредно значимо образованието на всички участници в секционните изборни комисии (СИК). Имаме хрумвания по какъв начин това да бъде направено и тествано след процеса по образование, тъй че да сме сигурни, че хората в СИК са добре подготвени и готови, изясни той.
За възстановяване на организацията доста добре би било, в случай че имаме общоприет формат на параваните и те да бъдат обезпечени централно, тъй че във всички секции да имаме едни и същи паравани. Да резервират честността на вота и да предотвратяват разнообразни типове нарушавания, които могат да се получат при разнообразни паравани, изясни служебният министър председател.
Гюров изясни, че с управлението на ЦИК са се обединили към това, че не би трябвало да се подценяват дребните проблеми в дребните секции.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




