За да бъде спряна руската армия, е нужна подкрепа за

...
За да бъде спряна руската армия, е нужна подкрепа за
Коментари Харесай

" За да бъде спряна съветската войска, е нужна поддръжка за Украйна и напън върху Русия ", безапелационен е той

Майкъл Наки, съветски опозиционен публицист

Зеленски съобщи за договарянията с американците:

„ Имаме някои нови хрумвания. Това визира формата на срещата, несъмнено, и тайминга. Ще бъде значимо, в случай че успеем да организираме това, за което през днешния ден говорихме. Някои документи към този момент са подготвени. Виждам, че те са съвсем изцяло подготвени. Разбира се, по сензитивните елементи към момента би трябвало да се работи, само че ние дружно с американския екип разбираме по какъв начин всичко това да бъде обезпечено. Близките седмици също могат да бъдат интензивни. Говорихме доста добре. Благодарен съм за градивната, интензивна работа, за положителните думи и за поздравленията към украинците по случай Рождество. Помолих също да предадат нашите поздравления за президента Тръмп и цялото семейство Тръмп по случай Рождество. Благодаря “.

Като цяло следим този преговорен фарс. Отново ще припомня, че не трябва да се разчита на това, че той по някакъв метод води към завършек на войната. Както виждате, към този момент е 26 декември, Рождество мина, а това беше един от периодите. Преди това имаше период до Деня на благодарността, за 24 часа, за седмица.

Поредният период изтече, а мир все няма и няма да има, тъй като мирът не зависи от това, защо ще се контракти Зеленски с Тръмп. Мирът зависи от това какъв брой мощен напън ще бъде оказан върху Владимир Путин и дали съветската войска ще бъде спряна.

За да бъде спряна съветската войска, е нужна поддръжка за Украйна и напън върху Русия. Само тези две съставки водят към мир. Нищо друго, за жалост, не води към мир. Има, несъмнено, и инцидентни събития – гражданска война вътре в Русия, гибелта на Владимир Путин, прилитане на извънземни и всичко останало, само че на тях не може да се разчита, тъй като ние не влияем на това, както и никой изключително не въздейства. Макар че с революцията въпросът е комплициран и спорен. Някога може би ще се върнем към него и ще обясня по какъв начин виждам тази обстановка.

Идеята е, че има две неща: поддръжка за Украйна и напън върху Путин – това е, което може да докара до мир през идващата година. За задачата украинските военни би трябвало да имат повече благоприятни условия и по-малко проблеми. Повече благоприятни условия – това е външен въпрос, т.е. въпрос на европейска и американска поддръжка. По-малко проблеми – това е вътрешен въпрос. Трябва да бъдат взети решения на равнището на украинската страна и украинската войска, за което непрекъснато приказват украинските анализатори и военни наблюдаващи, говорейки за нуждата от армейска промяна, както и за отвод от лъжливи отчети, които от време на време се предават нагоре от разнообразни посоки, за което още през днешния ден ще приказваме.

Втората съставна част е натискът върху Владимир Путин. Колкото по-неизгодно става за Путин да продължава тази война, колкото повече разноски се появяват по отношение на нея, толкоз по-голяма е вероятността той да се съгласи на прекъсване по линията на бойното прикосновение, което всъщност е единственият вид за завършек на войната в сегашната обстановка. Защото световно войната може да завърши по три метода: първо – проваляне и капитулация на Русия; второ – проваляне и капитулация на Украйна; трето – прекъсване по линията на бойното прикосновение.

Първите два разновидността към този момент не се виждат. Русия към момента има запаси и благоприятни условия да продължи военните дейности. Вторият вид също не се вижда – Украйна има опция да продължи бойните дейности и няма обстановка, в която въобще да обмисля капитулация.

Затова най-реалистичният сюжет е прекъсване по линията на бойното прикосновение, както по принцип става в множеството войни. Има редки изключения с цялостно проваляне и капитулация, само че в случай че погледнем цялата история на човечеството, това по-скоро са крайности. По предписание, изключително в случай че приказваме за войните след Втората международна война, историята е за линии на бойно прикосновение и прекъсване по тях, т.е. заледяване на спора в една или друга форма.

Именно по тази причина е значимо да се продължи натискът върху Владимир Путин, значимо е да се поддържа украинската войска и да се реформира, с цел да може тя да спре съветското нахлуване. Настоящата обстановка в преговорната позиция с Тръмп върви в руслото, което обсъждахме още при започване на този следващ кръг – че в последна сметка документът ще бъде поправен до допустима за Украйна версия. В последна сметка Зеленски и Тръмп ще подпишат нещо. В последна сметка Путин ще откаже. И в последна сметка чакаме напън от страна на Тръмп върху съветския президент и върху Русия. Очаквам това почти през януари, тъй като съгласно мен всичко, което се случва в този момент, колкото и необичайно да звучи, е подбудено от желанието на Доналд Тръмп да получи Нобелова премия за мир през 2026 година за 2025 година, тъй като премията се дава за календарна година.

Затова Уиткоф е споделил на Тръмп: „ Слушай, наподобява можем бързо да създадем всичко в този момент “, а Тръмп е дал отговор: „ Действай, прави всичко, което смяташ за належащо. Ще стане добре – добре, няма да стане – зле “.

Това ще продължи още няколко дни. Ще забележим дали съм прав – през януари ще стане ясно.

След това прекосяваме към ударите по територията на Русия. През нощта дронове са посетили Волгоград. В резултат е избухнал пожар наоколо до нефтопреработвателния цех на „ Лукойл “ във Волгоград. Заместник-глава на регион в Дагестан и още двама души са починали при офанзива против ескорт в Белгородска област, заяви ръководителят на републиката Сергей Меликов. Телеграм каналът „ Пепел Белгород “ написа, че обстрелът е станал в региона на Грушевка, Волоконовски регион. По-рано губернаторът на Белгородска област заяви за офанзива с дрон против автомобил в региона на село Грушевка и за гибелта на трима души.

Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна удостовери офанзива против пристанището на град Тимрюк в Краснодарския край, при която са се запалили резервоари с нефтопродукти. По-късно районният действен щаб осведоми за увеличение на площта на пожара в пристанището. Жители на Новошахтинск в Ростовска област оповестиха за гърмежи и пожар в локален цех за нефтопродукти. Изданието „ Астра “ геолокализира една от фотосите и удостовери, че над предприятието се издига огромен облак пушек. Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна съобщи, че новошахтинският нефтопреработвателен цех е бил изумен с крилати ракети „ Сторм Шадоу “, като означи, че заводът играе основна роля в снабдяването с гориво на съветските войски и заяви за голям брой гърмежи на територията на предприятието.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР