За 36 дни - от старта на парламента до 16

...
За 36 дни - от старта на парламента до 16
Коментари Харесай

Кои депутати са използвали най-много служебните си коли?

За 36 дни - от старта на Народното събрание до 16 декември, депутатите са минали над 66 000 километра с коли, обезпечени от Народното събрание.

Според справката, предоставена на bTV, най-вече време в служебния си автомобил е прекарала Елван Гюркаш – народен представител от групата на „ ДПС-Ново начало “ - общо 5094 км.

Втори в класацията е Юксел Ахмед от групата на ГЕРБ-СДС с 5019 изминати километри. Ахмед е в Народното събрание като представител на изборен регион Силистра.

Лидерът на „ Възраждане ” Костадин Костадинов е пропътувал над 4100 км, а след него в класацията е депутатът от ГЕРБ-СДС Маноил Манев с над 3900 км.

Сред най-пътуващите депутати са и Ертен Анисова от „ ДПС-Ново начало “, и Петър Кънев от „ БСП-Обединена левица “.

От длъжностен превоз в този парламент са се възползвали единствено 41 национални избраници, а останалите са разчитали на персонални коли.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР