За 2026 г. в Турция се планира откриването на 351

...
За 2026 г. в Турция се планира откриването на 351
Коментари Харесай

Строят 351 нови луксозни хотела в Турция

За 2026 година в Турция се възнамерява откриването на 351 нови четири- и петзвездни хотела. Това няма да усили единствено легловата база в страната, само че и ще сътвори нов бизнес за милиарди долари в необятен кръг от браншове – от строителството и обзавеждането до електрониката и текстила.

Според проучването „ Хотелски вложения 2005 “ на Turizm Databank, към 21 декември 2025 година в Турция има 351 плана за нови 4- и 5-звездни хотели, чието разкриване е планувано до края на 2026 година

 МГ

Очаква се с тях туристическият бранш да получи 52 600 нови стаи и 113 500 спомагателни кревати.

Общият размер на плануваните вложения се прави оценка на към $3,1 млрд . Освен разширението на хотелската база, тези инвестиции ще донесат и обилни благоприятни условия за компаниите снабдители, като ще основат нов пазар за милиарди долари.

Съществен дял от бюджетите е очакван за хотелско обзавеждане. Очаква се към $1,1 милиарда да бъдат изразходвани за мебели, текстил, електроника и сходни артикули. Най-активни във връзка с вложенията са районите Анталия, Истанбул и Мугла. Това отваря съществени вероятности за производители, вносители и дистрибутори на хотелско съоръжение.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР