Ювентус спечели с 2:0 Дерби д`Италия“ срещу Интер от .

...

Ювентус спечели дерби д’Италия – ВИДЕО

Ювентус завоюва с 2:0 „ Дерби д`Италия “ против Интер от. Така бианконерите задминаха нерадзурите в класирането. Те са пети с 25 точки, а Интер е седми с точка по-малко.

Интер стартира по-силно и имаше няколко благоприятни условия да вкара гол, само че не съумя. Така на почивката резултатът беше 0:0.

В 52-рата минута домакините направиха съвършена контраофанзива и поведоха с 1:0. Костич преодоля Барела и проби отляво, пусна към Адриен Рабио и французинът осъществя първия гол. Десет минути по-късно Данило вкара след корнер. Попадението обаче не беше зачетено след интервенция на ВАР поради нарушаване в офанзива.

Лаутаро Мартинес изпусна отличен късмет да изравни, откакто стреля право в Шчесни. А в 84-ата минута 21-годишният Николо Фаджоли постави точка на разногласието. Младокът се разписа за втори следващ кръг и направи 2:0. И двете асистенции бяха на Филип Костич. Той има към този момент шест през сезона, всичките в последните девет кръга.

Ювентус взе четвърта поредна победа. И то с най-силното си показване до момента през сезона. При тези четири следващи триумфа отборът не позволи гол и.

Източник: flashnews.bg