Ювентус спечели с 1:0 при визитата си на Аталанта в

...

Ювентус се доближи до финал за Купата на Италия

Ювентус завоюва с 1:0 при визитата си на Аталанта в първия мач от полуфиналния конфликт посред им в шампионата за Купата на Италия.

Победният гол за „ бианконерите” падна още в самото начало, а негов създател стана Гонсало Игуаин (3). В 23-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Мехди Бенатия и съдията Паоло Валери се допита до системата за видеоповторения ВАР, след което уточни бялата точка. Алехандро Гомес обаче пропусна 11-метровия углавен удар. До края на полувремето пропуски от гостите направиха Игуаин и Блес Матюиди.

В началото на втората част Буфон отрази удар на Алехандро Гомес. В 74-ата минута Манджукич от гостите пропусна с глава. Чудесни благоприятни условия за домакините до края на мача имаха Йосип Иличич и Андреа Петаня, който не съумя да се разпише самичък против Буфон.